اخیراً دوستان ما رو مورد لطف قرار دادن و انتقاد كردن كه چرا تمام مطالبت تو یه فازه؟ كمی تنوع هم بده بد نیست! از اونجایی هم كه ما آدم انتقاد پذیری هستیم،‌ مطلب جدید خدمتتان عرض می شود:

این نكته علمی را حتماً تا انتها بخونین:

در انواع هپاتیت هایی كه تا كنون شناخته شده اند، هپاتیت نوع C  (HCV)‌ كشنده ترین نوع آن است. چون دوره كمون طولانی دارد و هیچ گاه به مراحل حاد (برزو علایم بیماری نمی رسد) و فرد به محض اینكه متوجه می شود بخش اعظم كبد آنرا در گیر كرده است. راه های انتقال آن هم خونی است.(خون یا سرنگ آلوده در معتادین). نكته جالب در باره این RNA ویروس این است كه ویروس می تواند خود را در مقابل سیستم ایمنی بدن انسان مقاوم كند. یعنی هر گاه بدن علیه این ویروس Ab (پاد زهر) درست می كند، این ویروس Ag (علامت ) خود را عوض می كند. پس بدن نمی تواند با این ویروس مقابله كند این گونه بیماران باید تحت نظر باشند....

می بخشید اگه مطلب فوق قابل فهم نبود! ولی وقتی این نكته رو خوندم، می دونین یاد چی افتادم؟!

انسان هم یه دشمن داره به نام نفس! اونم دوره كمون (نهفتگی) طولانی داره و هیچ وقت هم علائم خودش رو بروز نمی ده! اگه هم فرد دیر متوجه بشه، بخش اعظم روحش رو تسخیر كرده! نكته خیلی جالب و شباهت فوق العاده اش با HVC اینه كه اگه روح ما متوجه نفس بشه و تا بخواد باهاش مقابله كنه،‌ نفس به راحتی و زیركی هر چه تمام تر نقاب عوض می كنه!

درمان هر دوتاشون هم یكیه!‌ مریض باید تحت نظر باشه، تو هپاتیت نوع ‍ C پزشك مراقبه ولی برای درمان نفس ...

دم عیدیه اتقوا لله ...

.

.

عیدتون خیلی مبارك.

مراقب خودتون باشین!

.

.

یا علی