شهرداری محترم زحمت کشیدن در سطح شهر بنرهای زیادی به مناسبت هفته دفاع مقدس نصب کردند و بنده خداها سلیقه به خرج دادند، با این کلیت:

ما رفتیم، برای خاک ایران زمین

ما رفتیم، برای عفاف ایران زمین

ما رفتیم، برای امنیت ایران زمین

مارفتیم جنگیدیم، برای ... .

الی آخر... برادر یا خواهری که این اراجیف رو نوشتی(انشاالله که با نیت سوء نبوده) میفهمی داری چی کار میکنی؟! میدونی داری پا جا پای کیا میذاری؟ میدونی داری خواسته یا ناخواسته جنگ رو تحریف میکنی؟ هرچند ایران و فرهنگ ایران برای بنده نه تنها دوست داشتنی، بلکه افتخار است، اما این دلیل نمیشود به پاکی و قداست جنگ و شهدا ظلم کنم! تخفیف شهید اسلام به شهید میهن یک پروسه ای است که از بعد جنگ شروع شده است و متاسفانه ادامه هم دارد. برای اینکه متوجه منظور شوید به این وصیت نامه توجه کنید:

شهید محمد اسماعیل محمدولی: من برای انتقام از کسی یا یک وجب خاک نجنگیدم...

این رقم وصیت نامه ها زیاد است، و تقریبا همه وصیت نامه ها با این حرفهایی که ما امروز در تبلیغات میبینیم متضاد است. تحریف تاریخی که بیست سال از آن گذشته است، آنقدر وسیع است که امروز اثبات اسلامی بودن جنگ نیاز به سند و مدرک دارد!! درست است که یک عده ای هم برای دفاع از کشور راهی جبهه ها شدند ولی امری که بدیهی است و فضای جبهه ها هم بیان کننده این موضوع بود، جنگ حق علیه باطل بوده است. البته این برای آن کس که یک روز جبهه رفته باشد نیاز به اثبات ندارد، درد ما از این است، افرادی که بعضا حتی صدای آژیر خطر را هم نشنیده اند، امروز میکروفن دستشان است! بعضی هم ندانسته و از روی غفلت آن حرف را تکرار میکنند. آدم کمی فکر کند این سناریو را به وضوح میبیند که می خواهند شهدای ۸سال جنگ تحمیلی را به شهدای ایران زمین تبدیل کنند. حاصل این سناریو چیست؟!

۱.شهدای میهن فقط در ۸سال دفاع مقدس که نبودند، به قول "در چشم باد" رضا خان هم در جنگ جهانی شهید میهن داد! آخرش میشود اینکه به گردن سرباز هخامنشی هم چفیه بیاندازیم!!

۲.تضعیف دفاع مقدس! جنگ تحمیلی از حیث اینکه یک جنگ اعتقادی بود، بعد از جنگهای صدر اسلام بی بدیل است. یعنی ما در سراسر دنیا هر جنگی داشتیم جنگ قدرت بوده است، بجز این ۸سال که یک دفاع مقدس و اعتقادی بود. ولی این نوع شعار دادن ها، حاصلش خروج از جنگ اعتقادی به یک جنگ نهایتا ناموسی است!!

۳. تضعیف شعارهای انقلاب اسلامی! با پذیرش این شعرهای جدید خواه یا ناخواه یک سری از شعارهای خاص انقلاب را لگدمال کرده ایم! "جنگ،جنگ، تا رفع فتنه از جهان". این شعار الان در کجای کشور دیده میشود؟! یه راهنمایی میکنم: گشتیم نبود، نگرد نیست!

۴. ایجاد شبهات! به هرحال وقتی ما هدف جنگ را تحریف میکنیم، برخی از فعالیتهای زمان جنگ را هم به تبع از آن ناصحیح تعریف کرده و در نسل امروز و دیروز شکاف عمیقی ایجاد میکنیم. مثلا با استدلال شهید میهن یا جنگ برای دفاع از خاک، به هیچ وجه نمی توان اعزام نیرو به لبنان را توجیه کرد. نتیجه اش چه میشود؟! "نه غزه، نه لبنان، فقط فلات ایران"

مثلا نمی توان والفجر ۸ را توجیه کرد! و این شبه مطرح میشود که بعد از سال ۶۱ و فتح خرمشهر چرا جنگ را ادامه دادیم؟! چرا مهدی باکری در کیسه ای دجله ماند و برنگشت تا شهید شد؟! و انواع و اقسام سوالات دیگر که با این استدلال غلط خود به خود، در ذهن ما جنگ ندیده ها، ایجاد میشود. تنها جوابی که به همه این شبهات میتوان داد، این است که "۸ سال دفاع مقدس، یک جنگ مقدس و اعتقادی بود"