می گویند: ماشین ایشان باید همیشه در خیابان راه بیفتد و مردم در خیابان بدوند تا دست به سر و گوش ماشین بکشند.اگر افرادی هستند که اینکارها را می کنند ایشان نباید راضی به دواندن مردم به دنبال خود بشود. این کارها تحقیرآمیز است.ولی اینقدر انجام شده که برای خیلی ها عادی شده. بلا تشبیه-امام علی (ع) هرگز اجازه نداد مستقبلین به دنبالش بدوند. او صریحا به اهالی شهر انبار اعتراض کرد که به شیوه شاهان ایران به استقبال و بدرقه من نیائید و دنبال مرکب من ندوید.
وقتی امام علی علیه السلام به شهر انبار وارد شد، مردم شهر از مرکب های خود پیاده شدند و پیشاپیش امام دویدند. امام با عصبانیت فرمود: این چه کاری است که انجام می دهید؟ گفتند: یکی از عادت های ماست که به وسیله آن، حاکمان خود را گرامی می داریم....

در جواب به این شبه ای كه غربی ها خودشان را كشته اند تا از نهج البلاغه استخراج كنند باید عرض شود: با استناد به سفر حکومتی رسول الله به شهر مدینه و استقبال حکومتی تر مردم مدینه از پیامبر! با توجه به نهج البلاغه پیامبر مکرم اسلام هرچند معصومند ولی اشتباه کردند که مردم از او استقبال کنند... آن هم نه فقط در شهر مدینه! بلکه از بیرون شهر تا شهر یثرب!
حالا سوال پیش می آید که کدوم معصوم بزرگوار معصوم نبودند و اشتباه فتوا داده اند؟!
نظرتان را جلب میکنم به سفر اجباری علی بن موسی الرضا (علیه السلام) از مدینه تا مرو... حضرت را از مسیری عبور دادند که به پست هیچ شهر شیعه نشینی نخورند! امام را از بصره آوردند تا از کوفه رد نشوند... از اهواز آوردند... و از قم نیاوردند... تا رسیدند به نیشابور که بیست هزار استقبال کننده آماده تشریف فرمایی حضرت بودند... آنجا دیگر مامورین نتوانستند جلوی مردم را بگیرند و شد "سلسله الذهب"... در کل تاریخ این باشکوه ترین استقبال از امام معصوم بود که آن هم به نام علویان ایرانی ها ثبت شد!!... و دیگر از هیچ امامی به این صورت استقبال نشد... و این منجر شد به اینکه حسادت مامون برانگیخته شود و خطر امام را به جای مدینه در مرو احساس کند و نهایتا منجر شد به شهادت امام غریب!
آری! اگر علی (علیه السلام) اجازه ندادند در زمان خلیفه ملعون از ایشان استقبال شود شاید به این دلیل بود که امام قبل از خلافت به دست حسودان به شهادت نرسند یا برای ایشان محدودیتهایی ایجاد کنند که دست مردم از ایشان کوتاه شود ... که اگر علی (علیه السلام) با آن همه نشانه و آیه خانه نشین تر از آن میشدند، دیگر نوبت به سایر ائمه نمیرسید...
آری فرق است میان استقبال از امام در زمان تقیه، تا زمان حکومت اسلامی! در زمان حکومت اسلامی استقبال از امام بزرگترین معنایش بیعت است. معنایش اقتدار اسلام است. و اسلام آمریکایی هرچند با بیعت عناد دارد ولی میداند "بیعت با امام" بساط کفر آنها را به عصر جاهلیت پیوند میدهد. عجب نیست که جرس و بالاترین و سایر مسلمین آمریکایی استدلال روایتها را نفهمند. و باز هم عجب نیست که مردم با بصیرت قم به نمایندگی تک تک ایرانیان دست بیعت حتی به ماشین فولادی حضرت بزنند! همینمان مانده که پیرگاوچرانان ایالات متحده کثیف و پیرروباهان انگلیس خبیث برایمان از اسلام علوی صحبت کنند... آقایان الاغ! آن کودک 5ساله که کفن به تن کرده بود و روی آن نوشته بود جانم فدای رهبر بصیرتش از کل استعمار پیرتان بیشتر است! نوزادان تازه به دنیا آمده در جمهوری اسلامی از پیران روی تخت بیمارستانهای فوق پیشرفته غرب كه در حال مرگند، فهمیده ترند... چون نوزادان ما اولین کلامی که در گوششان میشنوند الله اکبر است! و آن کودکان مسن! تا آخر عمرشان بویی از بزرگی خدا نبرده اند!
قم دیروز مثالی شایسته بود از امت اسلامی ایران! مامون 1300 سال پیش مردم قم را میشناخت که اجازه عبور امام رضا از قم را نداد... آری حضور امام خامنه ای در روز میلاد امام رضا موهبتی بود برای مردم قم که تلافی 1300 سال پیش را در بیاورند... و چه زیبا از علمدار امام زمانشان استقبال کردند... بگذار اسلام آمریکایی، اسلام ناب محمدی را محکوم کند به استقبال از امام! بگذار آنها به خیال خودشان بین مسلمین شبه ایجاد کنند، از کجا معلوم رهبر ایران نائب امام زمان باشد!! حیف الاغ! تویی که نه امام زمان را میشناسی، نه امام خامنه ای را، تویی که حتی معنای امام را نمی فهمی، میترسی یونجه ات کم شود که به نائب امام میپردازی؟!
بدی شما غربیها این است که فکر میکنید برای تعریف هر واژه ای باید به دیکشنری مراجعه کنید... اگر میخواهید هم معنای امام و نائب امام را بفهمید یک قدم پاشید بیاید ایران! اگر میخواهید ضعف علمتان را بفهمید یک سر بیایید قم تا دیکشنری قطورتان را محکم بکوبند توی سرت تا اگر زنده ماندی شاید بفهمی دنیا دست کیست! دنیای سرمایه داران دیگر مثل دیکشنریش به تاریخ انقضایش رسیده است و به زودی حاکمان دنیا همین پابرهنه های "آه کش" و "مقلدان خامنه ای" خواهند بود...