یاد باد آنکه ز ما وقت سفر یاد نکرد

به وداعی دل غمدیده ما شاد نكرد

امام رضا(علیه السلام) میفرمایند:

"همانا از كسانی كه مدعی مودت ما اهل بیت هستند، كسی هست كه در فتنه‌گری، برای شیعیان ما از دجال شدیدتر است. (راوی) گفتم: برای چه؟ (امام) گفت: به خاطر دوستی با دشمنان ما و دشمنی با دوستانمان. چون چنین شد، حق با باطل آمیخته می‌شود و مؤمن از منافق بازشناخته نمی‌شود."

هرچند بسیاری از ما هنوز سرخوش از پیروزی، مست پاتیل داریم میچرخیم و دنیا بکام است و من آنم که رستم بود پهلوان سر میدهیم و به حقانیت نداشته خودمان مغروریم ولی خبرهای بدی در راه است!

برادران و خواهران و افسران جنگ نرم! دیروز حضرت آقا، جنگ را یک تنه با جسم و جان و آبرویشان پیروز شدند و سندش را زدند به نام افسران و فرماندهان جنگ نرم. این پر و بال دادن حضرت آقا به ملت واسه شکسته نفسی ایشون نیست یا تو رودربایستی یه حرفی نزدن تا جیگر ما حال بیاد که از دست آقا درجه گرفتیم. نه داداش! از این خبرا نیست... فتنه دیگری در راه است. اگه مردی این بار تو پیش مرگ باش!

از آغاز فتنه تا کنون مخالفان به دنبال ترور یکی از سرانشان بودند تا به هر نحوی شده یک پیراهن عثمانی درست کنند هر چه زور زدند نشد. تا ۱۴خرداد ۸۹ که این ترور صورت گرفت و سید حسن ترور شد. و از آن پس علمای بزرگی که از نام بردنشان معذورم جانبداری شدیدی از ایشان کردند و حتی یکی از اساتید بزرگ اخلاق آن جمعیت شعاردهنده را منافق و دشمنان ولایت فقیه خطاب کردند... چند روز بعد هم که با فوت داماد امام و برگزاری مراسم برای ایشان در قم، ناخودآگاه یک مظلومیت بیش از حدی برای سید حسن پیش آمد تا علما و مراجع تقلید بیشتری به گرد ایشان جمع شدند. این حرکات در ظاهر یک دلداری ساده ممکن است به چشم بیاید و حتی جانبداری از آل خمینی که در راستای حفظ نظام صورت گرفته است. ولی مسئله ای که زنگ خطر را در گوش حقیر به صدا درآورده است و به قول رفقا گیر دادیم به سید حسن(!) به این دلیل است که به این بهانه بیت مراجع و علما شده است محل نفوذ یک عده که به شدت خطرناکند! و درصورت بروز فتنه بعدی که حضرت آقا هم در فرمایشاتشان بر لزوم تجهیز به قدرت ایمان و اتحاد برای مقابله با آن تذکرات فراوان داده اند، قطعا مراجع و علمای بزرگتر از منتظری و صانعی وارد خواهند شد.

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا عَدُوِّی وَعَدُوَّكُمْ أَوْلِیَاء تُلْقُونَ إِلَیْهِم بِالْمَوَدَّةِ وَقَدْ كَفَرُوا بِمَا جَاءكُم مِّنَ الْحَقِّ یُخْرِجُونَ الرَّسُولَ وَإِیَّاكُمْ أَن تُؤْمِنُوا بِاللَّهِ رَبِّكُمْ إِن كُنتُمْ خَرَجْتُمْ جِهَادًا فِی سَبِیلِی وَابْتِغَاء مَرْضَاتِی تُسِرُّونَ إِلَیْهِم بِالْمَوَدَّةِ وَأَنَا أَعْلَمُ بِمَا أَخْفَیْتُمْ وَمَا أَعْلَنتُمْ وَمَن یَفْعَلْهُ مِنكُمْ فَقَدْ ضَلَّ سَوَاء السَّبِیلِ

بزرگترین شاخصه ای که در فرمایش امام رضا علیه السلام در فتنه بزرگتر از فتنه دجال، که همان فتنه بین شیعیان است وجود دارد، برائت جستن از دشمنان است!

رَبَّنَا لَا تَجْعَلْنَا فِتْنَةً لِّلَّذِینَ كَفَرُوا وَاغْفِرْ لَنَا رَبَّنَا إِنَّكَ أَنتَ الْعَزِیزُ الْحَكِیمُ

برای مراجع بسیار دعا بفرمایید و برای خیلی از بزرگان که ما بارها از آنها التماس دعا داشتیم! برای همدیگر دعا کنیم، برای حقیر هم دعا بفرمایید تا در صف سربازان امام خامنه ای باشیم. حواسمان باشد خدا به کسی تعهد نداده است که او را در فتنه ها حفظ میکند. ولی عهد کرده که اگر دین خدا را یاری کنید یاریتان میکند. اگر حق را نصرت دهید او هم شما را پیروز میگرداند. سربازان امیرالمومنین توجه ای به آن ندارند که سیف الاسلام کدام طرف ایستاده است یا همسر پیامبر بر کدام شتر سوار است و یا قرآن به نیزه چه کسی بازی میکند. شیعیان حق را میشناسند و گرد حق جمع میشوند. حتی اگر تعدادشان ۷۲نفر باشد. خدا میداند فرزندان روح الله عاشورایی هستند و سندش هم در دست راست مقتدای ماست. بیرقش هم بیش از ده سال است به دور گردن سیدخراسانی میدرخشد.

"امروز در مقابل نظام جمهورى اسلامى كه فعلاً قله‌ى اسلام‌طلبى در دنیاى اسلام است، صفوفى قرار گرفته‌اند؛ استكبار جهانى در قلب آن صفوف است؛ صهیونیسم در قلب آن صفوف است. این‌ها به طور صریح، دشمنان خونى اسلامند، پس دشمنان خونى جمهورى اسلامى‌اند. این شد یك معیار. اگر حركتى كردیم، كارى كردیم كه به نفع این دشمن انجام گرفت، باید بدانیم اگر غافلیم، هوشیار بشویم، بدانیم كه داریم راه غلط می‌رویم. اگر حركتى كردیم كه دیدیم این دشمن را خشمگین می‌كند، بدانیم كه راهمان راهِ درست است... آن چیزى كه دشمن را خشمگین می‌كند، این همان خط درست است. آن چیزى كه دشمن را مشعوف می‌كند، ذوق‌زده می‌كند، سعى می‌كند بر روى او هى تكیه كند؛ در تبلیغات، در سیاست‌ورزى، این آن خط كج است؛ این همان زاویه‌دارى است." (سخنرانی در دیدار عمومى مردم چالوس و نوشهر 15/7/1388)

"هر آدم عاقلى تا دید دشمن برایش كف مى‌زند، باید به فكر فرو برود و بگوید من چه غلطى كردم؛ من چه كار كردم كه دشمن براى من كف مى‌زند؟! باید به خود بیاید. این مایه‌ى غُصه است كه بعضى از كف زدن دشمن خوششان مى‌آید! اگر گلزن مهاجم ما در میدان فوتبال، اشتباهاً به دروازه‌ى خودش گل بزند، چه كسى در آن میدان كف خواهد زد؟ طرفداران تیم مقابل و مخالف. حالا شما وقتى كه مى‌بینى دشمن برایت كف مى‌زند، باید بفهمى كه به دروازه‌ى خودى گل زده‌اى! ببین چرا زدى؟ ببین چرا كردى؟ ببین چه اشتباهى كرده‌اى؟ ببین مشكلت كجاست؟ بگرد مشكل خودت را پیدا كن و توبه كن." (خطبه‌های نماز جمعه تهران به تاریخ 26/9/1378)

دست خدا بر سر ماست، خامنه ای رهبر ماست

 


در محلمان، گدایی به دعایی، ریالی از ملت میستاند و به وداعی، به گدایی از ردای دیگری می پرداخت.دست علیل، پا چلاق، سر قناس، لب ترکیده، چشم ورقلمبیده، ابرو دریده، صورت ذغال مالیده، مو ژولیده، ریش آلوده، جامعه پاره، ردایی زنانه بر دوش و دمپایی حمام در پا و لنگی به دور گردن. خلاصه کنم، جدا از امراض داخلی،از آبریزش بینی و گرمی گرفته تا ایدز و سرطان،که دائم بر زبانش جاری بود، هیچ مرض و زشتی خارجی را هم از قلم نیانداخته بود! هر روزش شب جمعه بود و هر شبش شب قدر. روزی با كلاه سبز سیدی بر در مسجد، روزی با گیتار دم سینما، روزی با ناله بر در مجلس عزا و روزی با حركات موزون در عروسی. از خانه و قهوه خانه و میخانه گرفته تا زورخانه و سفارت خانه و وزارت خانه، هیچ نقطه ای در عالم وجود نداشت که فارغ از اشتغالش باشد. الحق که دستش کج و قدمش نحص و چشمش شور و زبانش نیش مار است! به زنان که میرسد از سر و دم و پا میسراید و به مردان که میرسد مادرزن را لعن میفرماید! اگر سوال کنی، نادان است و اگر جواب دهی دانا! هر حقی در عالم هست گرد او جمع است و هر كرامتی را لایق اوست! اگر تفقد شود دعایی نثار جد و آبادت میکند و اگر رد شوی فحش و لیچاری نثار پدر و مادرت! نه دعایش به تو خیری میرساند و نه دشنامش به تو شر! پس حواست باشد ریالی از کفت نقاپد!  نمیدانیم این را چه کنیم که یا چشمت میزند یا تحقیرت میکند، یا ثنایت میگوید یا دشنامت میدهد!

روزی به نیت اهدای صدقه به قلک آبی کنار کوچه توقف کردم، دیدم زیرچشمی با آن چشمان از حدقه خارج شده اش مرا میپاد! اعتنا نکردم و کار را به اتمام رساندم که دهان گشود: "حیا م خوب چیزیه والا! مگه کوری؟! نکنه این صندوق از ما گداتره خبر نداشتیم! یادم باشه از فردا یه رنگ آبی به خودم بمالم و رو صورتم بنویسم کمیته امداد تا شاید یه لقمه هم گذاشتی دهن ما! الهی به حق همین شب عزیز ابوالفض بزنه به کمرت!" دو جمله اول استماع شد و باقی جملات را در نبود حقیر گفتند ولی کل محل این جملات را از بل هستند!

این گدا شرحال بندگی ماست! همان قدر پرروییم كه بی حیاییم! همان قدر صدایمان بلند است كه ضعیفیم! همان قدر طلب حق میكنیم كه بی ارزشیم! "تو یه قرون بندگی بلد نیستی! من اگه جای خدا بودم اخراجت میكردم!"

.

.

پی نوشت:مربوط به كامنت پست قبل:

علیكم السلام...
من توهین كردم؟! عرض شد با بعضی ها نشست و برخاست كردن عواقب خوبی نداره؟! خطرناكه حسن! ضمنا ما غلط بكنیم خلاف وحدت ملی صحبت كنیم! ولی اگر برخی از افراد (منظور سید حسن عزیز نیست) فكر میكنن میتونن در پوشش وحدت ملی هر غلطی دلشون خواست بكنن كور خوندن! با عقل جور در نمیاد! وقتی یكی دزدی داره میكنه و من میبینم داد نزنم تا كسی از خواب بیدار نشه تا اون كارش رو انجام بده! ولی در مورد اونایی كه شما فرمودید مخالفتی ندارم، متحدشون كنید!

سید حسن هم یكی از یادگاریهای امام عزیزه! خلف یا نا خلفش رو من كاری ندارم و به صلاح هم نیست كار داشته باشم! ولی این فقط سید حسن نیست كه با امام نسبت خونی داره... خیلی ها هستن كه با امام رابطه خونی شدید تری دارن ولی نه از جنس خون گرفتن بلكه خون دادن!

والسلام...
همه پیوندها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic